A Tudolvasmányok – könyvklub sorozat vendége ezúttal Széchenyi Ágnes irodalomtörténész.
A Tudolvasmányok – könyvklub sorozat vendége ezúttal Széchenyi Ágnes irodalomtörténész.
A város új hangversenyzongorájának avató ünnepsége.
Az új Bösendorferen Érdi Tamás zongoraművész ad koncertet, amelyen Liszt Ferenc és Frédéric Chopin művei hangzanak majd el. Az esten közreműködik Punk Dóra a Ferencsik János Zeneiskola növendéke.
Hagyományos disznóvágás. Az év első gasztro-eseménye Arácson!
12.00-12.30 Köszöntő, pálinka kóstoló és névadás
12.30-14.00 Disznótoros kóstolás
14.00-14.30 Névadó ceremónia eredményhirdetése
Kóstolójegy vásárlásával bárki megízlelheti a sült kolbászt és sült hurkát.
Megemlékezés a Katona a hóban szobor előtti közparkban (Ady Endre utca, Zeneiskola előtti terület)
(Esőhelyszín: Polgármesteri Hivatal „B” épület nagyterem)
Emlékező beszédet mond: Duna Katalin, a Lóczy Lajos Gimnázium igazgatója.
A hősök emlékére ökumenikus imát mondanak a balatonfüredi történelmi egyházak lelki vezetői.
Dr. Almási Kitti klinikai szakpszichológus, író, előadása.
Indul az új év, tele vagyunk fogadalmakkal, vágyakkal azzal kapcsolatban, hogy 2025-ben végre lefogyunk, kevesebbet fogunk dolgozni, társat találunk, boldogabbak leszünk… Van, akinek sikerül, de sokaknak nem. Min múlik ez?
Valóban a saját céljainkért küzdünk, vagy mások elvárásainak akarunk megfelelni? Milyen szerepe, mekkora jelentősége van a rövid, közép- és hosszútávú terveknek? Érdemes ezeket szövögetni?
Egy válás, egy betegség sokszor képes lerombolni azt, amit addig az életünkről gondoltunk… újra kell definiálnunk magunkat ahhoz, hogy végre a helyes irányba tudjunk elindulni az új esztendőben, a valódi céljaink megvalósítása felé. Minden kezdet nehéz, ezt már sokat hallottuk, de hogy lehet megkönnyíteni és hogyan váljunk kitartóvá?
Crossover műfajú, vadonatúj verszenei produkció Jávori Ferenc Fegya és Lutter Imre estje, amely egyszerre vers és koncert. Radnóti Miklós a zsidó származású költő háború előtti és alatti lelki folyamatát mutatja be versein és naplójegyzetein keresztül, benne a háború és a béke, valamint a szerelem és az irodalom áll a középpontban. A versek klezmer zene kíséretében csendülnek fel, az egyes jeleneteket pedig sajátos formavilágú digitális díszlet veszi körül.
Pokorny Lia: A majdnem tökéletes boldogság receptje című önálló estje.
Ezen az improvizációval és interaktivitással fűszerezett porcukor illatú estén felülünk az érzelmi hullámvasútra és hősünkkel együtt fejest ugrunk egy különös, kalandokkal teli utazásba, aminek a végén rátalálhatunk a válaszra!
Falusi Mariann CSAK ÉN című önálló koncertje.
Az énekes koncertjén világhírű, Oscar-díjas filmek betétdalait adja elő nagyzenekari kísérettel. A korábban leginkább duóban és csapatban alkotó énekes legújabb önálló produkciója könnyed, esetenként keserédes, de mindenképp felemelő estet ígér.
„Hát persze, csak én. Ki más, ez volna az éneklés lényege, ha szólista az ember. Csak ő, az ő hangja, az ő lelke, az ő nagy magánya, szemben a közönséggel. De néha, nehéz évek után rászakad az emberre a magány, hol vannak, hová lettek azok a legkedvesebbek, akik enyhítették ezt a magányt. Akik ott ültek a nézőtéren, és jobban izgultak, mint én magam.
És énekelni muszáj. Talán hallják, talán nem. Talán izgulnak most is.
Csak én. Micsoda nagyképűség. Hogyan lehetnék csak én? Hogyan is lehetnék egyedül? Itt vannak, ők formáltak azzá, ami most vagyok. És itt vannak mások. Itt van, aki meghallgat. Itt van mögöttem egy egész zenekar, akik mind azon dolgoznak, hogy ne legyek egyedül. Hogy a legtöbbet adhassam. Énekelni a világ legmagányosabb és legkiszolgáltatottabb pillanata. Egyfelől. A világ legközösségibb és legboldogabb pillanata másfelől. És a két véglet között ott vagyok. Csak én.”