Könyv-Bor-Jazz Fesztivál

2019-06-14 17:00 - 2019-06-16 22:00
Vaszary kert
Address: Balatonfüred, Tagore sétány

Kulturális fesztivál a 90. Ünnepi Könyvhéthez kapcsolódóan. Könyvbemutatók, koncertek, borozgatás.

Június 13. csütörtök
16.00 Könyvbemutató (Kisfaludy Galéria)
Némethné Rácz Lídia: Barangolások Balatonfüreden – utcák, házak, történetek (Balatonfüred nevezetes épületei bővített, javított kiadás)

Június 14. péntek
17.00 Ünnepélyes megnyitó (Vaszary kert)
A Könyv-Bor-Jazz Fesztivált megnyitja Hári Lenke alpolgármester
Portrébeszélgetés Végel László Kossuth-díjas íróval és Temetetlen múltunk című könyvének bemutatója. Beszélgetőtárs: Ladányi István egyetemi docens
18.00 Lilienn & Kónya Tibor – Koncert a rózsakertben
Egy virtuóz zongorista és egy izgalmas énekesnő találkozás. Saját szerzemények, jazz-örökzöldek, latin dallamok.
18.30 Stereo Swing feat Szűcs Gabi koncert (Blaha utca MOL Nagyon Balaton Színpad)
Swing elektronikus formában. A sodró dalokat a Cotton Club Singer dívája prezentálja.
19.00 Beszélgetés egy regényről, Tompa Andrea: Omerta (Vaszary kert)
Beszélgetőtárs: Géczi János József Attila – díjas író, képzőművész
20.00 Silhouette & Vinx – Koncert a rózsakertben
21.00 Mörk koncert (Blaha utca MOL Nagyon Balaton Színpad)

Június 15. szombat
17.00 Rendhagyó tárlatvezetés Dr. Kovács Idával a Balatoni nyár kiállítás kurátorával, Szombathy Gyula színművésszel, borkóstolóval (Vaszary Galéria)
18.00 Hász Eszter Quintet (az év fiatal jazz zenésze) – koncert a rózsakertben
18.30 Sárik Péter Trió: Jazzkívánságműsor feat Szőke Nikoletta (Blaha utca MOL Nagyon Balaton Színpad)
19.00 Könyvbemutató, Szilasi László: Luther kutyái (Vaszary kert)
Beszélgetőtárs: Martinovics Tibor újságíró
20.00 Jónás Vera Experimentkoncert a rózsakertben (Vaszary kert)
21.00 Suba Attila and The SoulFool Band – vendég: Nagy Ádám (Blaha utca MOL Nagyon Balaton Színpad)
Suba Attila bluesénekes, de lehetnek jazz, New Orleans-i dixiland, soul és gospel dallamok is. Táncos buli lesz.

Június 16. vasárnap
11.00-18.00 Donga Játékpark Bor-Balaton-Játék (Vaszary kert)
Régi badacsonyi boroshordók újragondolva. A gyerekek játékos formában ismerkedhetnek meg a tó halaival, madaraival, védett állataival, a Balaton-felvidék különleges helyeivel, régi váraival, a Kék Szalag útvonalával vagy a balatoni hajózás legszebb, patinás hajóival.
11.00 Könyvbemutató, Révész Emese: Simi és a rendetlen betűk (Vaszary kert)
Beszélgetőtárs: Frank Róbert pszichológus
16.30 Litera – Túra Fülöp Júliával – Borkóstoló és séta a balatoni írók nyomában. (Indulás: Vaszary Kávézó)
17.00 Albumbemutató Csíksomlyói passió – Egy színházi előadás zarándokútja (Vaszary kert)
Vendégeink: Vidnyánszky Attila a Nemzeti Színház főigazgatója, Lukácsy György az album szerkesztője, és Berettyán Nándor a Nemzeti Színház színművésze
18.00 Rafael Márió – koncert a rózsakertben (Vaszary kert)
18.30 Gereben Zita Quintet (Blaha utca MOL Nagyon Balaton Színpad)
Saját dalok, egyéni hangvétel, füstös, bársonyos hang, érzékeny, energikus zene.
19.00 Kötetbemutató, Betűrendek architektúrája (Vaszary kert)
Lanczkor Gábor József Attila-díjas költővel, Orcsik Roland költő, műfordító beszélget
20.00 Sebestyén Patrik Quartet – koncert a rózsakertben
21.00 Falusi Mariann: Királyok és Királynők koncert (Blaha utca, MOL Nagyon Balaton Színpad)

A 90. Ünnepi Könyvhéthez kapcsolódó Könyv-Bor-Jazz Fesztivál napjaiban a Kedves Cukrászda olvasópontként várja a könyvek szerelmeseit.
A Vaszary Galéria kertjében felállított faházakban az érdeklődők a könyvhét könyvei, valamint a program borászatainak kínálata között válogathatnak. A fesztivál borait ezúttal a Lídia Borház és a Mészáros pince prezentálja.

A fesztivál programjain a részvétel ingyenes.

Részvételi díjat csak a borkóstolóval egybekötött rendezvényeken kell váltani, melynek összege: felnőtt 2500 Ft/fő, nyugdíjas és diák 1200 Ft/fő.

 

Related upcoming events

  • 2025-02-15 16:00 - 2025-02-15 18:00

    A családi koncerten az egyedi stílusú etno zenét játszó együttes improvizatív módon kezeli a táncos-zenés együttlétet: a gyerekek, sőt a szülők is aktív részesei és formálói a sok vidámsággal fűszerezett műsornak.

    Jegyek itt.

     

  • 2025-02-21 16:00 - 2025-02-21 18:00

    Bognár Zoltán grafikusművész (1924-1992) emlékkiállításának megnyitóján köszöntőt mond: Molnár Judit városi képviselő.
    A kiállítást megnyitja: Veszeli Lajos festőművész.

    A tárlat megtekinthető: 2025. március 14-ig.

     

  • 2025-02-21 18:00 - 2025-02-21 21:00

    A Toscával a lehető legkönnyebb sikert aratni: csak a világ három legjobb énekesére van hozzá szükség – tartja az operai közvélekedés. Való igaz, a hagyományos szoprán–tenor–bariton háromszögre épülő, valós római helyszíneken játszódó, krimi-elemeket sem nélkülöző történet és Puccini ellenállhatatlanul szenvedélyes, máskor megkapóan lírai muzsikája sosem veszti hatását – a három kiváló énekes pedig ezúttal is rendelkezésre áll.

     

  • 2025-02-22 10:00 - 2025-02-22 13:00

    MEGRENDEZETT FORMÁK – SZITANYOMAT EGYSZERŰEN!

    Kísérletezz velünk és készítsd el saját „szitanyomat” képedet!
    Egyszerű, geometrikus formákat használunk, a formák nyomása és rendezése a te feladatod.

     

  • 2025-02-25 16:00 - 2025-02-25 18:00

    16:00 Vaszary Gábor emlékkövének megkoszorúzása (Vaszary Gábor utca)
    16:30 Bata Ferenc emlékkövének megkoszorúzása (Bata Ferenc liget)
    17:00 Megemlékezés (Arácsi Népház)

     

  • 2025-02-28 18:00 - 2025-02-28 20:00

    Nem tudhatjuk egész biztosan, hogy mikor járunk életünk közepe táján. Viszont 40 körül legtöbben elkezdjük valószínűsíteni, hogy lassan átkerülünk a lemez B oldalára.
    Ez elgondolkodtathat, a prioritások újragondolására késztethet. A hangsúlyok eltolódását eredményezheti, és akár gyökeres szemléletváltást is hozhat életünk egy-egy lényeges kérdését illetően. Ha szerencsések vagyunk, komplett életközepi válságba is sodródhatunk.

    Amit fontos felismernünk: ezek a válságok és változások értünk vannak, nem ellenünk. Szerves részét képezik a neurózisunkból való kigyógyulásunk folyamatának. Segítenek kilépni az éretlen, egocentrikus világképünkből, és ajtót nyitnak egy tágasabb, fényesebb perspektívára.

    Jegyek itt.