Összezárva

Keserédes komédia Oszvald Marikával és Fodor Zsókával.

Két hölgy, két különböző lélek, két egymástól teljesen eltérő személyiség… mit tudnak kezdeni a nem kívánt helyzettel, azzal, hogy szobatársak lettek?Összezárva: a saját emlékektől, rémképektől, sőt a bűntudattól való menekülés lehetetlensége, annak felismerése, hogy a múlt árnyai mindig mindenhová elkísérnek minket. Van-e kiút ezekből az összezárt helyzetekből?

Az Összezárva című kortárs dráma két idős hölgy Viola (Oszvald Marika) – és Paula – (Fodor Zsóka) nyugdíjas otthonban töltött napjait mutatja be… Bár a mű egyetlen helyen játszódik, mégis egy hatalmas utazásnak lehetnek tanúi a nézők: utazás a múltba, az emlékek világába. A darab számos előre- és visszautalással hívja játékra és egyben egy lelki-érzelmi nyomozásra a nézőt. Mi bújik meg a két hölgy múltjában? Milyen gondolatok, érzelmek rejtőznek a cselekedeteik mögött?
Jegyek itt.

 

Related upcoming events

  • 2025-08-16 20:30 - 2025-08-16 22:00

    Korda György több mint 60 éve áll színpadon. A közönség iránti feltétlen szeretetének és alázatának is köszönhető, hogy az 1958-ban először színpadra lépett előadóművész a mai napig óriási népszerűségnek örvend mind a fiatalok, mind az idősebbek körében.
    A füredi koncerten elmaradhatatlan társa Balázs Klári is fellép.

    Jegyek itt.

     

  • 2025-08-18 20:30 - 2025-08-18 22:00

    Horváth Charlie zenész, trombitás: a rock, a jazz, a blues, a soul és a funky jellegzetes hangú előadóművésze. Pályafutása során több formációban alkotott, számtalan albumot tudhat magáénak.
    Legutolsó albuma, Mindenen túl címmel 2020-ban jelent meg. Ebből a jubileumi alakalomból indul útjára a turné, amely tartalmát tekintve egyfajta összegzése annak az életműnek, amellyel évtizedek óta elkápráztatja rajongótáborát és mindenkit, aki az igényes zenét szereti.

    Jegyek itt.

     

  • 2025-08-20 20:30 - 2025-08-20 22:00

    Peter Šrámeknek szinte a DNS-ében van a ’80-’90-es évek nosztalgikus hangzása, amely hallgatóját azonnal a magyar retro-pop klasszikusainak világába repíti. A szlovák származású, kivételes énekhanggal megáldott előadó karrierjében egy új fejezet nyílt, amikor „A Király” című sorozatban saját dalain keresztül megidézte Zámbó Jimmy emlékét és ezzel elnyerhette az év egyik Fonogram-díját.

    A sorozattal azonos címre keresztelt, élő zenekaros szabadtéri koncerten hallhatók lesznek „A Király” című filmzenei album szerzeményei, de természetesen Zámbó Jimmy legnépszerűbb felvételei is felcsendülnek majd. 

    Jegyek itt.

     

  • 2025-08-21 20:00 - 2025-08-21 22:00

    Dés László – Geszti Péter – Grecsó Krisztián – Molnár Ferenc: A PÁL UTCAI FIÚK. A Pannon Várszínház előadása a szabadtéri színpadon.

    Molnár Ferenc világhírű regénye alapmű az emberi társadalom természetéről, a hősiesség, az árulás, az esendőség és a hazaszeretet fogalmáról. Nemecsek, Boka, Áts Feri és a többiek örök példák, örök kortársaink. A klasszikus alapmű ezúttal nem gyerekek, hanem ifjú emberek konfliktusaként szólal meg. A drámai helyzetek így még keményebbek, melyeket tovább fokoznak a mai hangzású zenék és dalszövegek. Az előadásban döntő szerepet játszik a tárgyi világ akusztikus megszólaltatása, a színészek zenei-ritmikai kreativitása, a fiatalság ereje, humora, az eredeti mű katartikus üzenete.
    A színpadi változat kialakításában részt vett: Marton László és Radnóti Zsuzsa, Török Sándor átdolgozásának néhány elemét felhasználva.

    Jegyek, információ itt.